| Jojolina1234567 a întrebat:

DAU Funda! Daca mananc numai salata dimineata la pranz si seara pot sa slabesc 7 kg in 3-4 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Eu am slabit 12-14kg numai nemancand dulciuri si mai putin prajit...

Poti tine dieta pe baza grupei sanguine si bea apa(2l).

| onutzaskumpik a răspuns:

Pff. depinde cat vrei sa slabesti. Eu cred ca nu ai nevoie de acest efort. Pentru a slbi e indeajuns doar sa scoti din alimentatia ta dulciurile, sucurile cu acid sau fara - sa beei doar apa sau ceai fara zahar, produsele din faina ca painea, pastele, covrigii pentru ca contin gluten... Daca faci asta si in plus nu mananci cu grasimi si mai faci si nitica sport iti asigur o slabire frumoasa, daca vrei sa slabesti considerabil tine o dieta disociata, dar poti incerca o dieta care sa cuprinda de toate daca vrei da-mi mail-ul tau si iti trimit o dieta pe care a tinut-o mama si a slabit mai mult de 20 de kg in 2 saptamanii.Succes!

| yonyskumpik a răspuns (pentru onutzaskumpik):

Da-mi si mie id tau de mess... te rog frumos!
si daca vrei poti sa-mi trimiti si mie dieta pe care a incercat-o mama ta!

| Morar_Alina_1981 a răspuns (pentru onutzaskumpik):

Daca va rog îmi dati si mie reteta care a ținuto mama
dumneavoastra?

| Mirela_Mirela_1986_hsP5 a răspuns (pentru onutzaskumpik):

Va rog frumos as dori si eu acea reteta de slăbire. E mailul meu crisanmirela1986@gmail.com

| Ioana_Maria_1989 a răspuns (pentru onutzaskumpik):

Vreau și eu sa slăbesc mi'ați putea spune și cum? încerc sa țin dieta dar nu pot sa o țin ca la carte! Cum a slăbit mama ta așa miraculos?

| Bogdan_9316 a răspuns:

7 Kg in 3-4 luni laughing Slabesti si mai mult peste daca faci antrenamente si fugi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti, dar este o prostie ce ti-ai propus, o idee gresita.
Corpul tau are nevoie de minerale, acizi grasi, vitamine etc.
Cum ai putea sa traiesti doar cu salata(ca si caprele)?
Mananca sanatos(oua, peste, carne si lapte)de 3 ori pe zi.Astfel vei reusi sa slabesti.
Daca iti propui imfometare sau cure care nu contin nimic, ori vei deveni prea slaba(bulimica)ori vei slabi, ca mai apoi sa te ingrasi de 2 ori la loc.
Consulta un medic nutritionist sau citeste, inainte sa cumperi ceva, etichetele.

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Pai cand a venit un nutritionist ne-a spus o chestie "pana la ora 3 mananci ce vrei"
nu manca seara daca vrei sa slabesti
+ca daca faci un pic de incalzire dupa ce mananci va fi ca si cand nu ai mancat, desi vei ramane satula
cred ca dimineata ar trebui sa mananci cereale cu lapte degresat, iar cerealele sa fie din acelea fitness pentru. slabit, iar la pranz o salata,
si nu trebuie sa mananci intre mese.
inaca un sfat:
daca nu mananci seara vei fi mult mai odihnita dimineata, deoarece stomacul trebuie sa digere mancarea timp de 4-5 ore, partea de sus a corpului se odihneste, iar cea de jos nu
sper ca ai inteles

| daddu a răspuns:

V-a apucat pe toti slabitul dintrodata, e buna salata dar nu o sa poti sa mananci 3-4 luni NUMAI salata. Nu manca seara, alearga putin si rezultatele se vor vedea.

| angelwithgreeneyes a răspuns (pentru daddu):

Mai bine slabi si frumosi decat cu falcile pana la sold

| daddu a răspuns (pentru angelwithgreeneyes):

Imi faci doar impresia ca esti superficiala, am spus ca va apucat pe toti slabitul DINTRODATA adica foarte mult si foarte repede. Draga mea eu nu-s slab, nici gras am ceva kilograme in plus dar crede-ma ca am o sanatate pe care si-ar dorio multi, o prietena frumoasa, prieteni cu care ma distrez, sa nu interpretezi gresit cum ca ma dau "mare" doar iti arat ca poti si cu cateva kilograme in plus sa fi fericit.Nu ca nu mias dorii sa slabesc, dar nu fac din asta un obiectiv.

| angelwithgreeneyes a răspuns (pentru daddu):

Nu sunt SUPERFICIALA, doar ca ce ai cu saracii oameni?
daca ei nu se simt bine in pielea lor!
ei vor doar sa fie la fel ca altii care se dau MARI

| lulugabi a răspuns:

Dar nu trebuie sa mananci numai salata ca sa slabesti. Poti manca de exemplu peste seara dar pana in 6; 30.Manaca si altceva. Dar cum zici tu numai cu salata si facand sport vei slabi multt mai repede! Noroc

| Tinkabell a răspuns:

Salata? toata ziua? laughing)) nu fii penibila. Asculta ce`ti zic, tatal meu m`a invatat. Daca nu mamanci ce iti trebuie corpul atunci cand 'v-a prinde' [atunci cand vei manca alte lucruri] te vei ingrasa ingrozitor, pentru ca recupereaza [este o chestie de logica] si nu slabesti doar 7 kg. o sa slabesti mai mult, dar cum spuneam, mananca ce iti trebuie foarte putin si de multe ori! Asculta ce`ti zic!
Te pup! :*

| Katty21 a răspuns:

Eu cred ca ca sa slabesti trebuie sa mananci echilibrat din toate alimentele si in camtitati reduse si sa faci si sport. de exemplu eu am citit despre salata in cartea lui dr. menci reinvata sa gatesti (pe care am primit-o saptamana asta cu libertatea pentru femei retete) ca salata de legume trebuie mancata cu o jumate de ora inainte de masa. pentru o digestie buna.de fapt. faceti muult mult sport si tineti cont cum mancati. exista anumite indicatii de combinare a alimentelor facute in asa fel incat sa nu va ingrasati!

| Menci2012 a răspuns (pentru Katty21):

Dr. Menci relanseaza, intr-un format mai mic, usor de manuit, cartea "Reinvata sa gatesti. Carte de bucate sanatoase" este disponibila timp de o luna, in perioada 1 iunie – 1 iulie 2012, la toate chioscurile de presa, impreuna cu suplimentul Libertatea pentru femei - Retete, la un pret de 11, 99 lei. Va asteptam sa gatim impreuna preparate gustoase si sanatoase!

| Ilinkuts a răspuns:

Nu slabesti. pentru ca o sa ti se acreasca! si nu vei mai manca salata never! cel mai mine e sa faci efort fizic sa elimini kaloriile pe care le acumulezi cand mananci. mananca putin, si ridica-te de la masa nasaturata. Sauu eu tin alta cura blushing si eu am probleme cu celulitabig grin si dimineata pe stomacul gol beau timp de 2 saptamani o ceasca de apa azi una maine doua raspoinaine 3 pana ajungi la 7 cesti, cand ajungi la 7 scazi sa ajungi la 6. 5. 4. 3. 2. 1. sper sa-ti fi fost de folos, bafta!