| sbt a întrebat:

DAU fundita! Buna ati aut infectie gingivala? Sau stiti vreun tratament naturist? ajutati-ma va rog :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sin a răspuns:

Infectiile gingivale (precum si abcesul la masele) se trateaza cu antibiotice, nu cu remedii naturale pentru ca nu sunt suficient de puternice pentru a distruge microbii.

4 răspunsuri:
| Dienuka a răspuns:

Inflamatia gingiilor se datoreaza in general tartrului. Un detartraj la un cabinet de stomatologie ar fi indicat. Ca si tratament naturist, exista la plafar o solutie cu o mica pensulica, speciala pentru gingii si se numeste Planta Gingival (cu care te dai dupa ce te-ai spalat pe dinti) direct pe gingii. Este important sa nu mananci si sa nu bei jumatate de ora pentru a-si face efectul. Solutia contine extracte din plante (galbenele, tataneasa si revent).
Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am avut. da cel mai bine cred ca e sa te duci l un medic ginecolog happysau daca nu vrei cauta "tratamente naturiste pentru infectii vaginale"happy
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca am inteles gresitblushing in loc d ginecolog cred ktrebuie s mergi l un doctor dentis nu prea cred in tratamente naturiste.happy cel mai bine e sa ada un medic te poate ajuta mai mlt happy:*

| Mirela37 a răspuns:

Nu merge pe premiza tratamentelor naturiste ca nu se promite nimic. consulta un medic pentru ca doar asa vei avea o parere de specialitate