| mgtow a întrebat:

De 2-3 ori la 3 saptamani am insomnii, acasa beau un ceai de tei si adorm dar sant ocazii in care trebuie sa conduc camionul noaptea si in orele de somn nu pot dormi, acolo nu exista apa si microunda sa imi fac ceaiul, ce pot face sa dorm bine la locul de munca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Mai exista si extract din muguri de tei.Dar contine alcool.Mai bine tot cu ceaiul cald in termos.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceaiul îl poți lua în termos, îl bei și cald!
Totul se datorează din cauza orelor de somn haotic.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci ceai de tei si il torni intr-o sticla pe care o iei cu tine. Easy as ***.

| Braunion a răspuns:

Tre sa te inveti cu programul.

| Cristal11 a răspuns:

Pai,si eu am insomnii.

Ai putea sa ti-l pregatesti inainte sa pleci si sa il tii intr-o lada frigorifica.

Eu cand nu pot sa dorm fac o solnita si o fatai pe degete si ma ia somnul dupa 2-3 minute de fatait.

O seara buna!

| Mihaiela_Alexandra_1987 a răspuns:

S-ar putea ca creierul organispil tau sa se obisnuiasca cu ceai de tei ai putea sa te duci la medic dar ai putea lua medicamente stiu ce vb bunica este medic