| Laariss a întrebat:

oare este posibil ca de 2 saptamani sa nu mai iei ceai verde si tot sa isi faca efectul? Adica am insomnii in timp ce am consumat nu le aveam.
De exemplu dorm 2 ore dupa care ma trezesc ca si cum sunt foarte odihnita, si nu mai pot dormi. iau niste minerale o fi de la ele dar nu cred.
.

Intrebarea mea este : Cat timp isi mai face efect ceaiul verde, dupa ce nu il mai iei deloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Urmatoarea zi nu mai ai nimic.

Incearca sa te uiti la tot ce bagi in gura intai de toate. Sa nu contina vreun neam de energizant.

O vreme as lasa mineralele alea.

| Laariss explică (pentru cristimihailov):

Dar ce legetura au mineralele? adica ele intaresc organismul sau poate stii tu ceva ce eu nu stiu. daca da te rog spune-mi

| cristimihailov a răspuns (pentru Laariss):

Buna,

Mineralele acelea au doua "calitati" asa cum apar in general pe piata:

1. Pe langa minerale pot contine si alte substante cu caracter energizant, pentru a da impresia generala de bine consumatorului cand consuma acele pastile.

2. Mineralele plus celelalte componente ar putea sa iti creeze pofta de mancare mai mare, si iarasi, te simti mai bine (e mai complicat, mananci, creste nivelul anumitor hormoni considerati ai placerii in creier atat dupa ce mananci, cat si in timpul mesei - declansati de gust, miros, etc).

3. De asemenea, efectul unora dintre minerale poate fi amplificat pana la sute de ori in functie de ce anume mananci - si aici este o teorie lunga. Ti-am zis esenta.

| Joker11 a răspuns:

Urmatoarea zi nu mai ai nimic.

Incearca sa te uiti la tot ce bagi in gura intai de toate. Sa nu contina vreun neam de energizant.