| Alin78932 a întrebat:

De 2 zile, asta e a3a zi simt o arsură si o usturime în momentul în care fac treaba mare. E groaznic, nu e constipatie dar e o durere insuportabilă. Igiena imi e bine pusa la punct. Mă gândesc că poate e ceva de la alimentație. Sfaturi ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa ai hemoroizi interni si singurul tratament este cel care ti-l da doctorul(pastile si cel mai probabil o crema). Trebuie sa te duci neaparat la doctor pentru ca acest lucru nu trece de la sine.

| Alin78932 explică (pentru anonim_4396):

Inițial ma gandesc totusi să iau niste laxativ...cine stie poate are vreo efect...