| le.cocaine a întrebat:

De 2 zile ma doare stomacul foarte rau... ma inteapa. Dimineata cand nu mananc nimic nu ma mai doare asa tare. Dar cand incep sa mananc ma doare foarte tare. Credeti ca din cauza ca am mancat in urma cu 2 zile foarte mult si mancare cu foarte multa grasime? De atunci a inceput sa ma doara, si am si stare de voma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e de la excesul de grasime, Ai o criza de fiere si ar trebui sa te duci la medicul de familie pentru tratament.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Posibil sa fi facut o criza de gastrita. Uite aici despre ea:
http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=87 Un remediu natural pe care ti-l recomand si care a fost testat pe mine este urmatorul:inainte de fiecare masa, bea zeama de la un cartof crud pe care l-ai ras(sau stors) cu coaja cu tot(spalat bine), zeama pe care o poti dilua cu ceai de menta sau apa, ca este rea la gust! Amidonul de la cartof face o badijonare a stomacului si poti manca fara durere.Pe termen lung asa se poate vindeca si ulcerul. Uite informatii si despre acest lucru: http://www.gradinamea.ro/Tratamente_naturiste_2211_550_1.html

| tyana a răspuns:

Trebuie sa te vada medicul neaparat. Poate fi vorba de o indigestie(datorata excesului de grasime din urma cu doua zile)sau poate fi o gastrita ori chiar un ulcer.Simptomele descrise de tine sunt comune multor boli asa ca cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul de familie.Multa sanatate.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa consulti de urgenta un medic specialist, pentru a sti exact ce probleme de sanatate ai si ce tratament, regim se impune.

| Arthur a răspuns:

Fugi la doctor şi fă un eco. S-ar putea să ai gastrită sau mai rău ulcer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| CezaraEM a răspuns:

Nu te panica, daca iti vine sa vomiti, e bine, pentru durerea nu mai persista (eu asa patesc de fiecare data) si imi trece! happy Ia un colebil sau Nospa, fa-ti un ceai cald, papa o supita calda! Sanatate multa!