| Florentina9210 a întrebat:

In urma cu doua saptamani, am mancat rosii importate din Italia. Aveau gust bun, doar ca ceea ce mi s-a parut ciudat, a fost coaja, era putin mai groasa ca de obicei. Nu m-a interesat aceasta parte, deoarece eu mananc doar miezul.

Partea cea mai nasoala este ca, la scurt timp dupa ce le-am mancat, am mancat si simple si cu salata, m-a luat o stare de rau, durere de cap, stare de voma.

Am mancat iar a doua zi, la fel s-a intamplat. Cand am terminat cu ele, brusc simptomele au incetat.

Faza e ca am ramas cu o anume slabiciune, de cate ori mananc rosii, ma doare stomacul, ceea ce eu inainte nu aveam aceasta problema. Credeti ca este ceva de moment, sau imi va trece cu timpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

La cum sunt rosiile acum, te duci la Wc imediat dupa ce bagi in tine, prea multe chimicale au mancarurile in ele, eu cand iti ziceam de shaorma ca e la fel de letala precum legumele/fructele de prin import, tu nu rolling on the floor))! Nu cred ca ai nimic, dar mai bine te-ai duce la medic sa vezi ce si cum/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Hai ma, te iei si tu acum de mine? Stiu, ca au chimicale, doar ca eu ador rosiile foarte mult. Oricum nu voi mai lua de la magazin ci din curte de la lume. Cand se vor face ( le cumpar, nu sar gardul) laughing. Sper sa fie ceva temporar.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Cu siguranta ceva temporar este, nu ti-am facut nicio vraja, stai linistita, nu sunt eu spurcat! Da, asa este perfect sa cumperi de la lume, stii ca ei le cresc sanatos si frumos. Ca tot ziceai de avatarul meu, uite-l aici, mi-ai dorit ''raul''!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

E, pe naiba. Tot naspa esti. Credeam ca iti schimbi si tu poza aia. tongue

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Hai ca se schimba acum, sa vad ce reprosuri mai aduci!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Stiam eu ca tu pentru mine faci orice. Iti schimbi chiar si avatarul! tongue

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Na belea ca iar nu se aproba pana saptamana viitoare, bwuahahaha!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Hahaha, te-am lasat fara avatar. Yuupi!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce spuneai?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Chestia era ca TU, sa faci asta din propria initiativa, nu sa iti fi zis eu. E faina imaginea, dar se putea si mai bine!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Initial am pus eu gresit imaginea, am destule in Pc, am selectat-o gresit, eu voiam pe asta s-o pun! Parerea ta este prea mica pentru alegerea mea, sper ca esti constienta de asta tongue. Chiar este frumoasa imaginea.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Imi e indiferent, oricum!winking sunt obosita, n-am chef sa ma contrazic cu tine.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar nu ti-am reprosat absolut nimic, draga Flori. Stiu cum e, ma simt si eu la fel.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

De ce, tu ce ai facut? Eu am mers azi cu cainele la coafor, l-am luat in brate pana in salon si cand am venit acasa, m-a luat mama sa o ajut sa stropeasca florile din gradina.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Detalii nu stiu sa-ti dau, doar ca ma simt obosit, m-am trezit devreme si m-am culcat tarziu, trebuie sa-mi aranjez aspectul asta!

| jessicca a răspuns:

Probabil avea ceva. poate nu ti-a priit