| anonimaalee29 a întrebat:

De 2 zile mi se umfla burta si ma inteapa...si e foarte umflata. De la ce poate fi? Mananc bine, nici prea mult nici prea putin. Am inceput sa beau apa plata, pana acum beam minerala. Probelema mea e ca sunt constipata, poate fi din aceasta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constipatia este cauza, incearca sa mananci fructe sau sa bei multa apa dar apa plata, nu minerala, sau du te la facrmacie si ia ti Dulcolax!
Sper ca te am ajutrat!

| Simonasimona1992 a răspuns:

Clar!
Constipatia poate da aceste simptome. Incearca sa rezolvi problema asta.
Constipatie= absorbtie si reabsorbtie la nivelul colonului a toxinelor din materia neeliminata, deci, nu e ok.
Bea multa, multa apa. Si nu minerala. MAnanca alimente care te-ar putea ajuta si fa miscare

| SashaMalmed a răspuns:

Este din cauza ca esti constipata. Incearcă să nu mai bei apa minerala. Apa mimerala te umfla in burtă și iti face rau. Daca bei multa apa minerala o sa faci gastrita. Iti recomand sa nu mai bei nici macar o bautura carbogazoasa. Doar apă plată. Și în legatura cu constipatia ia Dulcolax Supozitoare sau Dulcolax tip pastile. Aceste pastile ajută la eliminarea bacteriilor intestinale si te ajută "să ieși afară".

Multă sănătate! ^^