| Blablaabla6606006 a întrebat:

Buna! Am o problema cu burta.Am 14 ani, 161 cm si nu mananc mult dar tot am burta umflata. Dimineata e mai reliefata in partea de jos.Nu beau apa mai deloc pentru ca daca beau se umfla foarte tare? Cum pot sa am abdomenul plat fara sa se umfle de fiecare data cand mananc sau beau apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Da bravo ma, spui varsta, inaltimea, dar kilogramele nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea apă! Lasă abdomenul, sănătatea e pe primul loc. Bea cei 2 litri de apă. E posibil ca chiar lipsa apei să cauzeze asta. In loc sa ne zici vârsta, mai utilă era greutatea. Poți avea "burta umflată" și de la grăsime și de la balonare(sau ambele, bineînțeles). Poate ai probleme cu digestia.

| Blablaabla6606006 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata si am 48 de kilograme