| q12Alinagabriela a întrebat:

Buna TPU, azi m-am confruntat cu o durere de ovare.In octombrie la sfarsit am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice.Dna ginecolog mi-a datt un tratament pe care sa-l iau 3 luni.In primul rand durerea de ovare a fost maricica si de lunga durata.Ma intepau, dar parca cu tot cu uter si vagin, si cand impingeam cu degetele pe burta si asa ma intepau.M-a durut si stomacul tare, bine durerea asta stiu de la ce este (nu mananc deloc, mananc odata pe zi si aia seara, beau hell pe stomacu gol, sucuri) nu mi-a zis ce sa mananc si ce sa nu.Eu in septembrie pe 3 am avut o joaca cu prtn meu el ejaculase, iar dupa 5 min mi-a introdus penisul de cateva ori, iar de atunci am ramas oarecum speriata si n am mai facut nimic, in septembrie am facut teste dupa 21 de zile, in octombrie inca un test si in noiembrie de atunci nu am mai facut pentru ca toate erau negative. Burta mea nu e mare, adica dimineata e plata, adica putin umflata nu stiu sa explic, dar de atunci au trecut aproape 5 luni, si cum eu sunt foarte slaba si pitica 40 de kg eu zic ca s ar fi vazut mare burta. Bunn, si cu ovarele am luat un nospa si mi-a trecut, daca apas acum ma inteapa sau daca ma ridic brusc etc.Mi a zis dct sa iau niste supozitoare idometacin ceva de genul

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chisturile pe ovare se fac de la mancarea nesanatoasa (pe care o mananci de multi ani din care hormonii tai isi aiu vitaminele si mineralele), si daca acum nu te trezesti la realitate, sa incepi a manca sanatos, 3 mese pe zi, cu hrana adevarata si sanataosa, fara sa mai bei otravuri precum hell (continand zeci si sute de lingurite de zahar), vei avea mult de suferit in viitor, fiindca un tratament de 3 luni pentru chisturi nu-ti va elimina chisturile, iar in timp vor apare si alte probleme serioase de sanatate.
Hrana sanatoasa este cheia sanatatii tale!

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai pus nicio intrebare si ti-ai dat singura raspunsul.Cauta totusi sa nu-ti mai bati joc de sanatatea ta, mananca macar de doua ori pe zi si renunta la a bea apa cu zahar plus alte prostii la doza.Ai grija si fii cu capul pe umeri deoarece nimeni altcineva n-o va face pentru tine!