| Ciciricii a întrebat:

De 3 ani am început sa am dureri de spate ma aplec sa strâng ceva adică stau aplecata mai mult de 2 minute sa zic după când ma ridic am niște dureri de spate nu durează mult dar am durerile și mai de mult când ma culcam sau ma lungeam in pat aveam niște dureri insuportabile de spate pentru 10-15 minute și trebuia sa îmi țin respirația sa nu ma mai doare am fost la doctor și mi-a zis ca nu am nimic și sa fac sport, chestia e ca fac sport deja și durerile insuportabile s au cam dus dar tot doare după ce ma aplec.
Ajutor va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa nu mai te fortezi asa mult si sa masezi zonele de langa coloana si mult sport ca ajuta mult de tot.

| eMeR a răspuns:

Sport Sport Sport, fa sport regulat, preferabil ce iti pune in miscare tot corpul. Eu am avut acelasi simptome ca si tine, dar de cand practic street workout ( calisthenics) sunt sanatos tun. Documenteaza -te, pe mine m-au ajutat exercitiile de gimnastica, de echilibru, etc. Incearca si yoga, desi nu se vede este super fizic, dar in acelasi timp relaxator.