| Hehehahah a întrebat:

Salut. Ieri am avut parte de o căzătură cu bike-ul la 40 km/h pe o roata. (In wheelie).Am căzut direct pe spate, nu am mai avut ce sa fac. Casca am full face downhill. M-am tarat vreo 8 metri de asfalt și aveam ghiozdan in spate. Asta ca să știți. Am căzut și din șocul loviturii nu am mai putut respira cam 30 de secunde, de abia respiram și aveam o durere f mare de spate și piept și toată zona aia. Simțeam că mi-am rupt ceva pe interior, așa mare era durerea, dar nu cred. După 2 minute am inceput sa mă mai liniștesc și să mă ridic în picioare, dar tot aveam dureri. Am făcut niște mișcări, nu am nimic rupt. Dureri infernale. Acasă aveam înțepături și șocul încă îl aveam. Astăzi am durere când respir mai profund și mă doare pieptul, mă dor umerii, spatele groaznic. Ce s-ar putea sa mai pățesc? Șocul a fost f mare și vă dați seama că și viteza pe o roată... De obicei merg așa și ieri nu am mai apucat sa frânez pe spate ca sa o aduc pe 2 roti, fiindcă eram ridicat la cam 70° (foarte sus). Casca m-a salvat maxim și ghiozondaul m-a ajutat sa nu mă julesc, s-a rupt tot. Ce ziceți? Cat vor mai dura durerile?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum bine a punctat sierra1 am incetat sa mai citesc cand ne-ai convins ca ai kilometrajul defect, tu minti lumea ca aveai 40 km/h si pe o roata in conditiile in care ciclistii profesionisti de talie mondiala au pe linie dreapta 50-60 km/h laughing
Daca ai avea o cursiera de 5000 de euro cred ca te-ai lua la intrecere cu ghepardul.

| cristi202 a răspuns:

Hai ca iar exagerezi... Chiar nu stii ce inseamna 40/ora? Cu maxim 50 circula masinile prin oras. Sa cred ca ai mers intr-o roata la viteza unei masini?

| Hehehahah explică (pentru cristi202):

Am și depășit mașini pe o roata laughing și nu glumesc. La o vale mică. Dar s-a întâmplat pe plat sa cad la 40

| cristi202 a răspuns (pentru Hehehahah):

Pina nu vad un clip, nu cred. Punct! happy

| sierra1 a răspuns:

"am avut parte de o căzătură cu bike-ul la 40 km/h pe o roata...Ce ziceți?"

ne minți de ingheață apele (n-ar fi rău, s-ar mai răcori nițel)

| Hehehahah explică (pentru sierra1):

Omule. Nu mă știi, nu știi cum mă dau. Pentru mine nu e mult 40 km/h și am viteza asta pe o roata

| sierra1 a răspuns (pentru Hehehahah):

~| Hehehahah...40 km/h și am viteza asta pe o roata~

aha, deci când mergi pe două, se imparte la 2 și nu mai e minciuna ci adevăr?

| danbnz a răspuns:

Durerile vor dura pana te lasi de prostiile astea.
Nu te mai da mare... am vazut ca tine enshpe care si-au rupt dintii...

| Iote a răspuns:

Indiferent de discutiile cu viteza si altele, zic si eu ca @Țoglă: fugi la urgente! Poti sa ai ceva deplasat/rupt sau mai grav, hemoragie interna.

| Mirel4412 a răspuns:

Tu esti baiatul care a pus acum cateva zile ca ce parere avem ca merge cu 50 km/h in wheelie? rolling on the floor))
Cred ca nu stii ce inseamna 40km/h, plus ca fiind si ridicat nu esti deloc aerodinamic, nu ai cum sa prinzi viteza asta.

| Țoglă a răspuns:

Fugi la urgențe că poate fi o hemoragie internă care nu trebuie neglijată.