| Altazaaar a întrebat:

Dacă după ora de sport m-am ales cu niște dureri de spate insuportabile, având în vedere că eu deja aveam dureri de spate și am stat o zi acasă, pot cere scutire medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la flotari te doare spatele doar daca n-ai facut gimnastica de incalzire inainte, respectiv de relaxare dupa exercitii.
Flotarile - ca si alte exercitii se fac treptat, altfel poti avea dureri mari si poti ramane si cu sechele pe viata, daca nu le faci corect!

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate, dar numai mergand la medic sa te vada.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te crede pe cuvânt.

| 1997onur a răspuns:

Da poți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu și când ești susceptibil/ă. Faci controlul și în urma rezultatului soliciți scutirea medicului de familie. Ori sunt probleme serioase, ori exercițiile nu au fost executate corect (în mod normal ele te-ar fi ajutat la durerile de spate cu care te confrunți).

| Altazaaar explică (pentru anonim_4396):

Am avut proba de forță, 20 de flotări. Nu mai făcusem până atunci și automat de acolo se tragehappy

| NunuNini a răspuns:

Numai dupa investigatii medicale.