| mariusmarius999 a întrebat:

De 4 zile, am impresia ca atunci cand trag aer adanc, nu imi ajunge, simt ca nu ajunge aerul,, peste tot". Acum, pe langa asta, cand trag aer adanc, simt niste intepaturi in piept, in zona inimii si intr-un punct in spate, pe stanga. Am sa merg la medic, pentru analize, radiografii samd, dar pana atunci vreau sa stiu ce credeti ca ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ai putea avea o problema la plamani sau la coaste/stern (cutia toracica). Inima nu e cu siguranta de vina. Cel mai probabil doar ti se pare, dar bine faci ca mergi la medic sa te convingi.

| dirtyraccoon a răspuns:

Mi-s-a intamplat si mie ceva asemanator. Ma tinea inima in continuu si cand tragean aer in piept ma durea. Am mers la doctor si mi-a spus ca e o raceala,, intercostala" sau ceva asemanator. Asta inseamna ceva de genul raceala interna. Mi-a dat Nurofen si un gel mentolat. Te sfatuiesc pana ajungi la doctor sa iei ceva pentru durere si sa iti cumperi un gel mentolat de la farmacie. E un gel care incalzeste locul si simti o senzatie de parca te-ar arde nu stiu cum sa explic laughing. Oricum nu e rau sau durerosm. De preferat sa te imbraci mai gros in zona unde te doare si dupe ce te dai cu gel sa te imbraci cu o bluza sau ceva. Si sa nu stai cu spatele descoperit niciodata. Sa ceri si radiografie totusi. Sper ca intelegi si ca te-am ajutat.

| Diance a răspuns:

Seamana cu problema mea. Acum 2 ani am inceput sa simt chestii asemanatoare. Nu simteam nimic pe spate, ce-i drept, dar in rest descrii ceea ce simteam si eu. Du-te la doctor si spera sa fie doar o senzatie trecatoare. Mie mi-a iesit tahicardie.

| Francescax5 a răspuns:

Se spune ca atunci cand simti acele intepaturi, e bine sa tusesti
Cel mai bine e sa mergi la un consult.