| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile am o durere aproape nesemnificativa in zona abdomenului mai mult spre partea dreapta in zoana coastelor,lasandu-se putin in jos,ma doare foarte putin, doar cand apas in acea zona si cand stau linistit incepe sa ma doara(foarte putin). In prima zi cand m-am trezit cu aceasta durere ma durea si spatele ca si cum as fi avut febra musculara. Este vorba de apendicita sau o simpla raceala?

P.S: Nu prezint alte simptome, am pofta de mancare, nu mi-e greata/rau sau alt ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Daca durerea este difuza si nu se intinde pe picior, nu este apendicita. Daca ai pofta de mancare si nu ti-e greata, nu este fierea/pancreasul. A mai ramas transferul durerii dinspre partea abdominala spre cea de spate, care poate insemna o raceala la rinichi. Recomandabil sa o tratezi.

| rosucrinel23 a răspuns (pentru Lostlyric):

Multumesc enorm!

| rosucrinel23 a răspuns (pentru Lostlyric):

Spune-mi te rog ce e durerea difuza si durerea surdă.

| Lostlyric a răspuns (pentru rosucrinel23):

E acelasi lucru. Ca sa explic mai uman, nu te doare muschiul sau osul si durerea nu este acuta si cu tinta. Se transfera pe o zona mai mare.

11 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna dimineata, dragul/a meu/a! happy Eu cred ca este, totusi, apendicita. Dar cel mai bine ar fi sa mergi la medic, zic eu; el este cel mai in masura sa-si dea o parere! Iti doresc multa, multa sanatate si sa dea Domnul sa auzim de bine! O zi frumoasa si Sarbatori fericite! Te pup! kiss

| rosucrinel23 a răspuns (pentru emy):

Iti multumesc enorm, Sarbatori fericite!

| anonimg a răspuns:

Eu cred că mai degrabă este apendicita, deoarece numai durerea acesteia se poate manifesta/localiza în mai multe locuri. Dar fără consult medical rămâne doar o părere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate animalele pe care le-ai mancat vor sa iasa afara

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai apucat de contra-propaganda? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Lupt alaturi de prietenii mei vegani la o lume mai buna big grin fara poluare si in care femeile sa fie egale cu barbatii.

| anonim_4396 explică (pentru Lostlyric):

Si pentru pacea mondiala, evident.

| Lostlyric a răspuns (pentru anonim_4396):

Utopie curata. Dar iti doresc succes! happy