| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile am o durere aproape nesemnificativa in zona abdomenului mai mult spre partea dreapta in zoana coastelor,lasandu-se putin in jos,ma doare foarte putin,doar cand apas in acea zona si cand stau linistit incepe sa ma doara(foarte putin). In prima zi cand m-am trezit cu aceasta durere ma durea si spatele ca si cum as fi avut febra musculara. Este vorba de apendicita sau o simpla raceala?
P.S: Nu prezint alte simptome, am pofta de mancare, nu mi-e grata/rau sau alt ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Apendicita nu este acolo, rinichii, fierea sunt cei care dor acolo.

| kar1GaNNN a răspuns:

Tot ce e posibil sa fie vreun început de apendicită. Iti recomand sa mergi la un control ca sa fii sigur.