| porcarumadalina a întrebat:

Buna, am o durere foarte mare in zona buricului la urinare si cand mă mișc brusc.
Ce poate fi?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Mai bine mergi la medic decât să auzi niște păreri care probabil te vor îngrijora și mai tare.

| sierra1 a răspuns:

S-ar putea lăsa cu o vizită la medic - asta dacă ții la tine

| dinaprilie a răspuns:

Hernie ombilicala.

| PringAloe a răspuns (pentru dinaprilie):

Nu mai speria lumea, nu cred ca este hernie ombilicala altfel si-ar fi dat seama deoarece apare si o umflatura mare in zona respectiva, cel mai probabil (dupa parerea mea) este vorba despre o infectie urinara, insa cum a spus si celelalte persoane de mai sus cel mai bine este sa te duci la un medic, poti incepe prin a te duce la medicul de familie si sa-i explici simptomele.

| dinaprilie a răspuns (pentru PringAloe):

Offcourse is not a f hernia.you also expected un altfe de raspuns? Crezi ca..nevermind..my bad.

| Vasile2003 a răspuns:

Infecția tractului urinar
Această infecție poate cauza durere și presiune în partea inferioară a abdomenului, inclusiv în zona buricului. Printre celelalte simptome se numără senzația de arsură în timpul urinării, urină de culoare închisă, care are un miros neplăcut, febră și frisoane. În acest caz, mergi la doctor, deoarece vei avea nevoie de un tratament cu antibiotice.

| Ana1687 a răspuns:

Cel mai bine este sa vizitezi medicul de familie, el este singurul în măsură să îți spună care este problema și ce poți face în legătură cu asta.