| 1Q a întrebat:

De azi dimineata ma doare in partea dreapta jos, langa oua, da doar cand misc piciorul, ce ziceti poate sa fie apendicita sau doar o febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanAiud a răspuns:

Se poate sa fie o intindere la inghinali,zilele trecute ai depus un efort marre?(ex:fotbal, tenis, alergat)

3 răspunsuri:
| sorinL1 a răspuns:

Simptomele clasice includ:

- durere surda aproape de centrul sau partea superioara a abdomenului ce devine mai apoi ascutita si se deplaseaza spre partea din dreapta jos a abdomenului. Acesta este, de obicei, primul semn;

- pierderea apetitului;

- greata si/sau varsaturi imediat dupa ce incep durerile abdominale;

- umflarea abdomenului;

- febra nu foarte ridicata;

Alte simptome ale apendicitei pot fi:

- durere surda sau ascutita oriunde in partea superioara sau inferioara a abdomenului, spatelui sau in zona rectului;

- urinari dureroase;

- crampe severe;

- constipatie sau diaree.

| JayZei a răspuns:

Febra musculara...noo si eu cateodata patesc asa ceva...ai dormit cumva stramb crede-ma mi sa mai intamplatwinking fundahappy sper ca te-am ajutatbig grin

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Trolololol