| lovecats123 a întrebat:

De cand a inceput liceul am pus 8kg pe mine. E groaznic!sad Cum pot face sa slabesc. Mentinez ca obisnuiesc sa mananc de pofta, nu de foame. Pur si simplu nu ma pot abtine din a manca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Autocontrolul si vointa sunt cele care te vor ajuta.
Impune-ti sa nu intri in bucatarie decat de 3 ori pe zi si atunci iti iei mancare intr-o farfurie mica.
Intre mese nu consumi nimic, de cate ori iti vine pofta, bea apa!
Nu se manaca nici un fel de paine, fainoase, dulciuri sau sucuri.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mananca sanatos. Nu sta degeaba in pat. Lasa telefonul. Bea lichide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nici aspectul de garniță de untură pe care ai început să îl capeți nu-i suficient să te facă să te abții de la mâncare nu știu ce altceva te-ar mai putea opri.

| IonutCG90 a răspuns:

Buna, ce inaltime varsta si greutate ai?

| blAster85 a răspuns:

Apucate de fumat_)) fa ceva sport role bicicleta, etc,

| Helpmeforfree a răspuns:

Buna
Stai linistita,stiu cum e,mai ales ca vine vara,si ca suntem fete sad
Nici eu nu ma pot abtine,si parca nu am ambitie.
De acea,mananc cat mai putin,si mi-am luat o bicicleta,ma duc cu bicicleta sau pe jos in fiecare zi,si in opt mai imi iau un caine,care pun pariu ca ma va ajuta sa slabesc.
Uite recomandarile mele:
Yoga ball,o minge pentru sport-distractie si slabit
Lamaie stoarsa cu apa una pe zi E SUFICIENT(!)cu apa,dupa preferinta.
Un animal.
Cand faci exercitii,sau cand e cald si mergi afarq, te infasori pe sub haine cu folie alimentara transparenta, o lasi toata ziua, pe cand o dai jos, ai slabit cel putin 1 kg daca ai facut si exercitii happy

| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Poti sa mananci ce vrei, cand vrei, de cate ori vrei! Conditia este sa faci cat mai mult sport...adica vizioneaza unn film de gimnastica! Apoi vei avea vointa sa faci si tu ce ai vazut acolo! E cel mai sanatos mod ca sa poti manca orice dar cat mananci, sa faci sport pe masura sau chiar mai mult!
Sper ca te-am ajutat!

FUNDA?