| Corina300 a întrebat:

Dragi prieteni m-am ingrasat si nu stiu cum sa slabesc. Nu ma pot abtine de la mancare pentru ca mi se face foame, pofta si pana la urma mananc. Fundita

Răspuns Câştigător
| mileyselydemy a răspuns:

Buna! Si eu am fost in aceeasi situatie pe la ineputul verii, insa am slabit de atunci 4 Kg. Daca vrei sa slabesti cu adevrat trebuie sa te abtii de la mancare. Pur si simplu bea multa apa atunci cant simti ca iti este foame, iar daca ti se face pofta de ceva, gandeste-te ca ai toata viata la dispozitie sa-l mananci. Totusi ti-as recomanda ciocolata ( nu de orice fel ci neagra) in cantitati mici face chiar bine.
Sper ca sfatul meu te-a ajutat. Cand incerci sa slabesti adu-ti aminte de aceasta chestie:
"Mancam ca sa traim, NU trim ca sa mancam"
Iti tin pumnii scumpo! Pwp :*! Funda?