| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce sa fac sa nu mai am asa pofta de mancare. De vreo doua saptamani toata ziua as manca, nu mai stiu ce sa fac. sad Pur si simplu nu ma pot abtine, parca cu cat mananc mai mult cu atat as manca si mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este o problemă legată de sistemul nervos. Aici trebuie acţionat.

| zhady a răspuns:

Mananca grasimi: seminte de in, de mac, susan, migdale, alune, nuci, slanina etc. Aceste alimente se digera greu ceea ce inseamna ca iti ofera o satietate mare. Dulciurile, painea, etc se digera imediat, execesul de calorii este depozitat sub influenta insulinei, iar dupa o jumatate de ora fomea reapare.

| zozolyyop a răspuns:

Iti spun eu da sa nu razi laughing indragosteste-te de un baiat gandeste-te nonstop la el si sa vezi ca nici pofta de mancare nu o sa mai ai laughing

| alinaplus a răspuns:

Totul porneste de la creier
incearca sa-l pacalesti, nu te mai gandi doar la mancare
s-au chir daca te gndesti si nu te poti abtine mananca mai putin si mai putine grasimi altfel vei lua proportii.