| AnaAndree23 a întrebat:

De când am început sa iau Mentat pastile de memorie am dureri de cap, credeți ca are legătura cu pastilele durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ar putea avea legatura! desi aceste suplimente nu au pe prospect scrise lucrurile acestea ca si efecte adeverse!

stii cum poti verifica daca este de la aceste pastile sau nu? numai iei doua-trei zile si vezi daca mai ai dureri de cap!
daca durerile dispar pe perioada cand numai iei, reincepi sa iei iarasi aceste Mentat, daca durerea reapare, este clar ca de la ele a fost tot timpul aceasta durere.

daca nu, atunci alta este cauza!

| AnaAndree23 explică (pentru Simpatic):

O sa încerc sa iau o zi da una nu

| Simpatic a răspuns (pentru AnaAndree23):

Nu cred ca ajuta asta, poti face o pauza de 2 zile cel mai bine si vezi daca te mai doare capul sau nu
daca nu te mai doare in aceste 2 zile este posibil de la acest supliment sa fie

| AnaAndree23 explică (pentru Simpatic):

Mi a spus farmacistul ca beau și cafea înainte sa iau pastila, credeți că are legătura cafeaua cu pastila nu văd rostul.

| Simpatic a răspuns (pentru AnaAndree23):

Nu sunt cunoscator in aceasta speta.
cafeauna ajuta si ea la concentrare este cunoscut acest lucru! insa daca se bea prea multa bauta cafea, aceasta nu are doar efect laxativ ci creaza si o stare de agitatie posibil daunatoare

| ReddY25 a răspuns:

E posibil

| 1234568807 a răspuns:

Probabil, dar nu trebuie sa iti faci grij, orice medicament poate avea reactii adverse, atata timp cat iei tratamentul corect sub prescrierea doctorului de familie nu ai de ce sa iti faci grij

| Vladimir123779 a răspuns:

Daa are ia lecitina ca să tii minte ce ai nevoie e mult mai ieftina si nici nu cred că o să aiba efecte adverse precum pastilele