| anonim_4396 a întrebat:

Cam de o luna beau pastile pentru memorie Phezam si Cavinton si din aceeasi perioada am probleme cu erectia, ceea ce pina acum nu a fost. poate avea ceva legatura cu asta pastilele pe care le iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

În general pastilele au un efect negativ asupra organismului. Si plus de asta, chiar ai nevoie de pastile pentru memorie? Sa fim seriosi! Cat tii minte, tii minte, dar nu iei pastile pentru asta! E doar o vrajeala a industriei farmaceutice care face miliarde de bani pentru ca oamenii nu dau importanta si nu fac nimic pentru ei!

Eu iti sugerez sa renunti la ele, sa bei multe lichide ca sa elimini toxinele si reziduurile din pastile si probabil o sa iti revii in scurt timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur acele pastile au efecte secundare.Sa-ti spun cevatongueastilele de memorie nu sunt pentru invatat si nu se ia de catre elevi.Ele sunt prescrise pentru batranii bolnavi care uita de la mana pana la gura ce vor.Pentru acei bolnavi care au probleme cu memoria pentru cei senilii.Nu mai lua ca vorba altui user iti distrugi sanatetea, afecteaza ficatul si alte organe.

| ion1731 a răspuns:

Logic ca poate avea, si de ce bei toate fleacurile-aici am in vedere pastilele de memorie, care e sensul lor, sa tii minte niste prostii scrise prin manuale? merita sa-ti strici sanatatea pentru asa ceva? Baa, ia si invata sensul logic, ce se va memora se va memora si fara pastile, eu nu am apucat generatia asta cu pastile de memorie si am dat si bac- si alte examene, fara sa trisez.Foloseste memoria asociativa daca vrei sa memorizezi ceva important sau antreneaza-ti memoria in timp, si nu mai apela la pastile prostesti- ca-ti distrui ficatul si nu mai stiu ce alte organe...bafta