| emeris a întrebat:

Cat de grav poate sa fie ca ma enervez foarte repede? Uneori mi se intampla sa ma enervez asa de rau incat sa-mi vina sa urlu la prima persoana din calea mea, sau sa vreau sa arunc cu primul obiect care-mi pica-n mana. Numai daca incep sa plang ma pot calma. Altfel raman nervoasa toata ziua. Ce-as putea face sa ma calmez in acele momente? (fara sfaturi gen:du-te la psiholog/psihiatru etc, va rog)

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Si eu eram asa dar incetul cu incetul a trebuit sa ma educ ca sa spun asa pentru ca la un moment dat ajunge sa-ti distruga toate relatiile cu oamenii din jurul tau. Un sfat concret nu pot sa-ti dau, dar iti zic din proprie experienta ca in momentul in care dorinta de a scapa de obiceiul asta va fi mai mare decat nervozitatea pe care o simti in acele momente vei putea spune ca ai invins aceasta '' stare.''happy

2 răspunsuri:
| emeris explică:

De urgenta?laughing bun... daca e pe bune, nu prea pot sa-i cer mamei sa am duca la psihoolog sau asa ceva thinking daca e la panarama :straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te de urgenta la un doctor si tratazate