| TheOneLeeT a întrebat:

De careva zile (3-4 zile) am puroi la amigdale, febra nu fac, dar cand inghit ma dor extrem de tare, ce ar trebui sa iau ca sa imi treaca?

Cine ma ajuta cu adevarat primeste fundita big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Amigdalita big grin daca nu faci febra poti lua pastile de gat si pliculete de coldrex daca nu trece ar trebui un antibiotic gen augumentin poti consulta medicul de familie

2 răspunsuri:
| Raluka98 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor, cu asa ceva nu te joci.
Si iti dau un sfat: sa te duci la mai multi doctori, ca sa stii sigur ce ai

| MayChan a răspuns:

Si eu am avut de doua ori parca. Trebuie sa te duci la doctor. Mi-a scos puroiul dar s-ar putea sa trebuiasca sa-ti scoti amigdalele daca e grav.