| eu_3300 a întrebat:

De cate ori merg la mare daca stau in apa imi trec cosurile de pe spate, vroiam sa va intreb daca, cumpar sare de mare si pun in cada cu apa si fac baie este bine?

de unde pot lua sare de mare si cat costa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| camelya_1945 a răspuns:

De la soare iti trec cosurile, nu neaparat de la sare. Dar poti incerca, cea mai buna sare de baie o poti gasi la Sovata sau Praid. Si eu mi-am cumparat de acolo si sunt foarte multumita, face piele extrem de fina si curata. Sarea care o gasesti prin farmacii sau la avon este o porcarie. Eu am dat 7 lei pe o cutie de 500 gr la Sovata.

| Pufuleti a răspuns:

Nu cred ca e de la apa, dar ai putea incerca. Eu cred ca este de la soare. Daca stai la soare, se usuca big grin

| symo_1115 a răspuns:

Din cate stiu eu cosurile se usuca de la soare asa ca are cam acelasi efect si la piscina... iar ideea ta nu e prea buna pentru ca acu doi ani am obs si eu asta si intreband pe cineva care e la medicina daca trec dandu-te cu apa sarata pe spate cica nu are nici o trebuie

| Any_1345 a răspuns:

E normal sa faci baie in apa cu sare de mare si se gaseste in farmacie nu stiu exact cit costa dar nu e scumpa.