| BiancaAnonim a întrebat:

Imi puteti da anumite explicatii despre menstruatie?
Cum ar fi: cand trebuie sa schimb absorbantul,ce trebuie sa mananc si ce nu trebuie sa mananc, ce absorbante sa folosesc seara sau ce absorbante sunt mai bune. Lucruri de genul.

Răspuns Câştigător
| RoscovanaSexy a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie sa mananci mancaruri usoare si calde in special, trebuie sa bei multe lichide cum ar fi ceaiul, laptele incearca sa le incalzesti, iarasi ciorba este foarte buna.
In timpul perioadei menstruale ai nevoie de mult calciu care il poti lua din lapte, branzeturi (telemea, cascaval) si iaurturi.
Nu ai voie sa stai pe jos sau sa faci baie cu apa rece.
Nu trebuie sa ridici greutati ca se pot accentua durerile.
Cat despre marca de absorbante depinde de tine eu folosesc Always iar prietenele mele folosesc uneori Bella.
Conteaza cu care te simti tu mai bine.
Pups! kiss

1 răspuns:
| Valleria a răspuns:

In timpul menstruatiei organismul este mai sensibil. Consuma lactate cum ar fi iaurtul, dar nu lapte!
Nu fa baie fierbinte
Schimba absorbantul macar de 2 ori pe zihappy In ultimile zile ciclul are un miros mai puternic deci incearca sa folosesti absorbante de zi si sa le schimbi mai des.