| lilboutique a întrebat:

De cateva luni imi cade foarte mult parul, nu stiu ce sa fac acum am parul mai rar decat il aveam inainte, poate motivul este ca timp de cateva luni ma faceam saptamanal cu placa. Dar acum as vrea sa iau niste vitamine care sa trateze cauza iar parul sa numai cada, cel putin nu asa mult, iar daca se poate sa se indeseaca e perfecthee hee Ce imi recomandati? daca ati folosit si a dat rezultate, e si mai binehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Am folosit revalid fiole care a dat rezultate aproape imediate.Il foloseam dimineata si seara, masand pielea capului.Ar fi bine insa ca in perioada asta sa iei si ceva vitamine, gen vitamax, fiind posibil sa fie si o lipsa de vitamine cauza caderii parului.Multa sanatate!

| Lorien_2084 a răspuns:

O solutie ieftina, la indemna si extrem de eficienta(multa lume s-a vindecat cu ea): produsul Chelstop de la firma Hofigal. Se gaseste in orice Plafar.

| gabriella_1970 a răspuns:

In primul rand trebuie sa tratezi problema din interior.Eu am acceasi problema, din cauza anemiei. Daca ai tinut vreun regim drastic sau ai anemie, mergi la doctor. Apoi ai grija la alimentatie, bea 2l de apa pe zi si dormi suficient.Foloseste un sampon pentru regenerarea parului, iar ca vitamine, nu prea iti pot fii eu de ajutor, dar iti recomand sa vorbesti cu un doctor sau cu farmacista.Sunt sigura ce ei te pot informa cel mai bine! Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| cristina_5566 a răspuns:

Buna si eu am avut aceeiasi problema ca si tine. mama a cumparat un sampon 100% natural de aloe vera care intr-adevar a costato 14 euro dar mie samponul mia ajuns un an pentru ca pui foarte putin. pe mine m-a scapat si de cojiile din cap daca vrei cauta pe net ALOE JOJOBA SHAMPOO. mai multe detalii pe crista_dolls. succes!