| pisciutza19 a întrebat:

De cateva noptia m insomnie ce pot sa fac sa scap de ea? Funda cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna,din ce am citit si din ce stiu:
1.Dormi,cand iti este somn seara, in momentul respectiv
2.Simptomul de insomnie poate provoca depresie, sinuicdere, precum in jocul ''Balena Albastra''
3.Mananca,astfel incat mintea sa fie clara.
4.Nu te uita la televizor, somnul tarziu iti afecteaza sistemul nervos!
5. Ziua nu dormi mai mult de 1 ora pentru ca seara recuperezi si provoci insomnie
6. Opreste ceasul desteptator! Daca e necesar, cand te trezesti mai stai profund 5 minute!
-Da roade!
Daca te-am ajutat imi dai raspunsul castigator? big grin

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bea un pahar de lapte cald la culcare!

| pisciutza19 explică (pentru Violleta2022):

Nu potsa beau lapte cald, pot sa beau doar rece imi vine sa vomit si lichide nu beau inainte de culcare ca nu imi place sa ma scol noaptea sa ma duc la toaleta.

| Alcatraz96 a răspuns:

Fa sport mai des.