| Corina64 a întrebat:

Bună tuturor, azi am făcut ceva efort cărând câteva lucruri, un troler cu haine, niște cumpărături. Spre seară am simțit o durere de spate când stăteam pe scaun, de atunci durerea o resimt în zona rinichilor doar în partea dreapta. Durerea o resimt și în partea dreaptă a abdomenului. Alte simptome nu am decât durerea asta pe care o simt ca un junghi mai ales când stau jos și merg. Să fie vreo întindere ca m-am forțat să car lucrurile. Nu cred ca poate fi vorba de o apendicită deși precizez ca simt durere din când în când și în zona dreaptă a abdomenului. Ceva sfaturi să pot calma durerea până ajung mâine la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"durerea o resimt în zona rinichilor...Nu cred ca poate fi vorba de o apendicită"

de acord!
"urerea asta pe care o simt ca un junghi mai ales când stau jos și merg"

de la o vârstă (64 ani!) n-ai ce mai face, șezi și aștepți să treacă. Asta până nu se știe clar cauza

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Cum a spus un coleg, spirtul te ajuta. Un supozitor cu diclofenac, paracetamol, nu ar strica si sa te strangi cu un fular la mijloc.
Sanatate,

| ValentinMihai78 a răspuns:

Frecție cu spirt!