| dalalal a întrebat:

De cateva zile am observat ca testiculul stang este mai lasat decat cel drept....nu am dureri sau alte probleme...ce ar putea fi? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, un testicul trebuei sa fie situat mai jos decat celalalt. daca este o diferenta prea mare, mergi si discuta cu medicul de familie, poate fi o hernie inghino-scrotala care sa impinga testiculul

| gelu1970 a răspuns:

Ai un testicul magnetizat. si forta de gravitatie il atrage mai tare.
daca nu ai invatat anatomie cauta macar pe google.

| Felys a răspuns:

Organele pereche nu sunt niciodata identice, nici cele interne nici cele externe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal ca unul sa fie mai jos ca celalat, asa nu se ''freaca'' intre ele

| dalalal explică:

Pana acum 2-3zile nu se vedea mare diferenta

| dalalal explică:

Simt o anumita jena in dreptul testiculului stang