| Oyarzabal a întrebat:

Buna seara, am o problema mai delicata, de ceva timp am observat ca testiculul meu stang cum sa zic nu e dintr o bucata ca cel drept... Parca am 2 bile( sper ca m-am exprimat corect). Nu am dureri, sangeri, probleme la urinare, etc. Pe langa asta am niste pete maronii in zona inghinala, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-as sfatuii sa mergi la un control medical de urgenta!
Poate fii un chist sau vreo tumoare crescuta in scrot, alaturi de cel de al doilea testicul.
Petele maronii iarasi nu sunt de bun augur.
Sper sa fie doar o simpla inflamatie a scrotului, dar merita investigata imediat.

| WaterDrop a răspuns:

Poate fi vorba de un chist care inca nu este indeajuns de dezvoltat ca sa provoace dureri. Petele maronii pot fi simple alunite in functie de marimea lor.Mergi la un urolog ca sa afli cu siguranta problema.