| MrSub a întrebat:

De cateva zile am observat ca am un discomfort la testiculul stang.Acesta e mai lasat decat cel drept si la palpare se simte o punga cu lichid pe langa testicul.De asemenea se simte si ceva,, zbarcit " de-a lungul partii stangi a testiculului.Acest discomfort se simte chiar ca o amorteala si uneori intepaturi mici.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ar putea sa fie varicocel, trebuie sa mergi la medicul de familie sa-ti dea un bilet de trimitere la urologie pentru consult si confirmarea diagnosticului.Nu te sfii si spune medicului toate problemele tale!

| Empathizer a răspuns:

Disconfort e termenul corect in limba romana, discomfort e in engleza. Iar unul din testicule e situat mai jos decat celalalt in mod fiziologic.

Simptomele pe care le acuzi pot fi provocate de un hidrocel, o hernie inghinoscrotala, un varicocel sau o orhita. Mergi la un consult urologic, sa sa afli ce ai si cum te poti trata.

| Hevnoraak a răspuns:

Înseamă că trebuie să mergi la medic, să-ți facă o trimitere la urologie.Cu asta nu trebuie să glumești poate fi o banalitate(mă îndoiesc) sau ceva serios, indiferent, cu un control scapi de grijă.