| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma culc la 3-4 si am lipsit cateva zile de la scoala de asta si parintii m-au dus la psiholog saptamana trecuta si maine ma programat sa merg dar eu nu vreau ca acum ma culc la 12-1 ce se intampla daca nu merg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ce faci de te culci asa tîrziu? Ai tai sunt ingrijorati, o sa ajungi un derbedeu, daca ti pierzi aiurea noptile, si nu te duci la scoală, ai motive serioase de nu mergi la scoală? Sau ce ai? Ce faci pînă la 3 dimineața treaz? Te uiti la filme xxx? ce naiba faci, ce varsta ai? O sa te exmatriculeze conducerea scolii, ce clasa esti?

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca urmatorul pas este sa-ti confiste computerul, telefonul....ca sa nu mai stai atata de tarziu pe ele si sa te culci.
Cunosc cazuri unde ea dat rezultate cu copilul, care nemaiavand ce face, a inceput sa se culce mai devreme si chiar sa invete mult mai bine.
Unori este nevoie de masuri drastice, ca sa fii fortat sa faci lucuruile corecte si sa nu-ti distrugi sanatatea.
Am vazut situatii in care efectiv au taiat internetul, ca sa nu mai poata sta nici la TV.
Deci, supara-ti parintii si vei vedea reactia lor!

| CuriousStuff a răspuns:

Daca nu mergi nu iti rezolvi problema. Sigur nu ne-ai spus toata povestea...

| christall a răspuns:

Incearca sa te culci mai devreme. Cred ca si tu iti dai seama ca ritmul tau e aiurea. Ce te tine treaz? Calculatorul? Inchide-l si incearca sa te culci mai devreme. Trebuie sa faci singur un efort.

| Danyel2002 a răspuns:

Treaba ta...winking