| Lore_Byance_1995 a întrebat:

De cateva zile, ma doare urechea stanga, in spatele ei si continua pe gat in jos si spre ceafa. Tin sa precizez ca atunci cand misc capul brusc, ma doare in partea stanga a capului dar azi am observat ca durerea de sus, a coborat langa ureche.
Este de la curent sau poate fi ceva mai grav gen tumoare? Va rog sa nu ziceti doar "du-te la medic", pana atunci vreau sa stiu cat de cat ce ar puteasa fie. Va multumesc! (Funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De câteva zile puteai să ajungi la medic, fără nicio supărare!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ar fi vorba de curent, atunci NU ar trebui să ai dureri de gât/ceafă!
Şi nu te doare când mişti/întorci capul, ci te doare tot timpul.

Poate fi vorba de o otită ( probabil cu ceva complicaţii ) sau de o altă afecţiune.

Cel mai indicat ar fi să mergi la medicul de familie pentru o Trimitere la ORL!

Toate cele bune şi multă sănătate.

| ElenaSA a răspuns:

Poate fi de la curent.Dar mai bine medic la medicul de famile, te sfatuiesti cu el si apoi la ORL.Sanatate!

| Lore_Byance_1995 explică (pentru Legiuitoarea):

Crezi prost! Nu am avut cum sa ajung din cauza unor motive personale. Vroiam doar sa-mi fac o parere pana voi putea merge. am precizat foarte clar mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil ai tras curent.
Incearca sa nu stai in curent.Eu zic ca trebuie sa mergi la medic, asa te linistesti.
Te pup si ai grija de tine!

| AnalbagRevine a răspuns:

Nu stiu cum as putea sa exclud o tumora din ce imi spusasi, alte simptome? ameteala vertij probleme de auz? daca chiar asta zici tu ca ti-e frica ca ai

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Lore_Byance_1995):

Bună.
Și eu îți mai precizez o dată, crezi tu foarte prost că ai să primești un diagnostic clar, aici pe site!
Pa, pa.

| Lore_Byance_1995 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu am zis ca vreau sa primesc un diagnostic clar aici! doar o parere pana ajung la medic -.-" daaamn.