| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile mi-a aparut un 'tic nervos' care ma face sa dau din umarul drept cand stau la pc.
ce ar putea insemna asta? pana acum nu am mai avut ticuri dintrastea. imi mai rodeam unghiile in rest nimic iesit din comun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ticul neros nu apare in cateval zile. Probabil nu ai observat tu pana acum. Nu inseamna nimic. Atata vreme cat esti constienta ca e un tic, poti sa nu-i dai imporanta sau sa incerci sa scapi de el daca te dereanjeaza.
Sa ai o zi frumoasa happy

| Phantasm a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru raspuns! O zi frumoasa si tie!

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Incearca sa-ti controlezi miscarile, sa nu devina obisnuinta

| IloveME a răspuns:

Nu inseamna nimic, dar trebuie sa te controlezi ca sa dispara!

| DraudeS a răspuns:

Ai suparat un nerv cu ceva. Lasa-l sa treaca de la sine, ignora simptomul, incearca sa te controlezi.

Sanatate!

| BSwwatch a răspuns:

Atat timp cat ai realizat ca e un tic e ok, vei scapa de el, doar trebuie sa-i imui psihicului sa nu mai execute miscare, pe scutr sa te controlezi!

| robertdani99 a răspuns:

Daca nu consumi etnobotanice care afecteaza nervi ducand la ticuri gen datu din cap sau din anumite parti ale corpului nu ai nimic e doar un simplu tic incearca sa-l uiti