| madalinbb19 a întrebat:

De cateva zile mi-a fost rau dar n-am vomitat pana ieri si azi si am avut si diaree fara sa ma doara ceva, ce credeti ca am sau ce sfaturi imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Poate sa fie o enterocolita sau o infectie virala.Ai nevoie de un regim alimentar, sa bei multe lichide neindulcite si neacidulate, ceai de menta sau afine pentru ca toate astea duc la deshidratare. Poti sa pui intr-o cana de ceai un pliculet de Smecta (2 pliculete pe zi)Alimentele permise sunt cartofi fierti, orez, morcovi, carne de pui fiarta. Fara grasimi si fara dulciuri.
Este foarte important sa mergi la medic daca dureaza mai mult de 3 zile.Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ori ai o toxiinfectie alimentara ori te-ai stricat la stomac, cum zice romanul. Medicinal, ai facut o enterocolita. Bea ceai de menta sa scapi de diaree.Mananca paine prajita, ou fiert, branza de vaca. Ar fi bune niste probiotice si niste pastilute de furazolidon.Se rezolva problema

| victorandrei a răspuns:

Probabil o toxiinfectie alimentara. Ai mancat ceva stricat? Expirat?

| Generalul a răspuns:

Indigestie cel mai probabil, dar nu are rost sa te joci cu asa ceva. Mergi la medicul de familie pentru un consult.

| madalinbb19 explică:

Am mers deja la medic si maine imi fac analizele

| madalinbb19 explică:

Se pare ca fierea este problema

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Eu cred ca tu s-a stricat stomacul pentru ca si eu am patit al fel

| Irinchik a răspuns:

Bea un ceai de romanita, a sa-ti fac bine