| anonim432232311111221 a întrebat:

De cateva zile mi-au aparut cateva vene subtiri de culoare mov spre rosu pe penis.Este ceva grav sau poate fi tratat si acasa? nu prea am timp sa merg la doctor deoarece sunt plecat din oras cateva saptamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sigur nu erau acolo mai demult doar ca doar acum le-ai observat tu? Sau te-ai mast. urbat mai mult in ultima perioada? Fa o pauza.

| anonim432232311111221 explică (pentru CuriousStuff):

Nu erau acolo mai demult, de vreo 3-4 zile au aparut.Ce zici o sa treaca de la sine?

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim432232311111221):

Asa cum bine scrie si mai sus, un penis erect/sculat are mai mult sange inauntru iar venele se vad mult mai bine, daca asta e cazul tau nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca ti-au aparut niste vene pline/mari din senin, fara ca penisul sa fie erect sau sa te masturbezi foarte mult trebuie sa mergi la medic cat mai repede, poate nu ai nimic, insa sunt si niste afectiuni foarte grave care pot sa dea simptomul pe care il ai tu.

| ShadedCanvas a răspuns:

Esti plecat din oras.Ok. Unde esti acum nu exista niciun doctor cu o specialitate in acest domeniu? Pe cel mai sensibil organ expus ti-ai gasit sa-l neglijezi prin absenta unui cadru medical?
Ia aminte ce spun aici : NU AM PREGATIRE MEDICALA si nu sunt responsabil daca prezint informatii eronate.
In stare erecta, foarte multi barbati prezinta vene pe 'organ'; erectia prin urmare a pomparii unei cantitati mai mari de sange.Ai spus ca ti-au aparut doar de cateva zile:Ti se par sparte? Ai activitate normala acolo jos,sau e umflat? La fel si cu testiculele; normale sau prezinti modificari fizice? Te-ai lovit recent, sau alt lucru iesit din comun sa spun asa? Ustura, doare, prezinta un anume discomfort?
In orice caz, gaseste un doctor.