| Anna17789 a întrebat:

De cateva zile mi, au aparut iste cosuri cu puroi pe ceafa spate si pe fata, si am si 2 pete pe burta parca m, ar fi muscat o albina sunt niste pete rosiatice. Ce sunt si ce este de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Nu cumva sunt mici furunculi? Mie imi apar pe picioare vara de la transpiratie, iar daca ii storc ma doare ingrozitor, parca ma inteapa albine. Dilueaza o aspirina intr-un pahar mic de apa si aplica peste ele. Aspirina are acid acetisalicilic si le usuca. O zi frumoasa!

4 răspunsuri:
| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Pune in șampon si in gelul de dus câteva picături de arbore de ceai (tea tree) de la Thursday Plantation.
O sa vezi ca in câteva zile o sa înceapă sa se usuce si apoi o sa dispară complet.
Iti mai recomand sa schimbi săpunul normal cu un săpun organic pe baza de ulei pur de arbore de ceai.

| bmwpassion a răspuns:

Probabil ai rubeola...CRED! consulta un medic sau vorbeste cu parintii tai si vezi ce e de facut.bafta

| Azazel a răspuns:

E de la transpiratie.

| Anna17789 explică:

Am avut rubeola si bubat