| SuzanaStan a întrebat:

De cateva zile nu am mai am somn, precizez ca sunt la dieta. si de cand nu mai dorm ca inainte nu mai slabesc. sad deci intrebarea este : ce pot face sa pot dormi mult? in afara de somnifere si alte medicamente happy funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna. Seara fa ceai de tei. Bei inainte cu jumatate de ora sa te culci, si o sa dormi ca un bebelus! happy
Somn usor :p!

| IuliaIulia32 a răspuns:

Poate e de la dieta ta. Cand intr-o dieta nu se mananca dacat numai si numai fructe si legume, nimic altceva pe langa, poate doar apa, corpul tau are mult prea multa energie, uite, mi s-a intamplat si mie, si m-am gandit, si am ajuns la o hotarare, cand fac dieta eu pap in fiecare seara 2 patratele de ciocolata neagra, aceasta ajuta si la batranii cu probleme de inima, slabeste bataile cardio-vasculare, si iti mai recomand o cana de lapte cald, seara, inainte sa te bagi in pat. Sper ca te-am ajutat!

| criss007 a răspuns:

Inainte de culcare fa cateva exercitii fizice si ai sa dormi ca un bebelus