| Covaci_Solomon_1983 a întrebat:

Ce pot sa fac cand imi este somn si nu pot sa dorm? dar nu sa iau pastile dormicum sau alte fel de somnifere dar alte remedii care sa nu iau medicamente sau sa ma duc la doctor imi este somnsad

3 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Incearca sa inchizi ochii si sa te gandesti la ceva frumos.

| euwik a răspuns:

Bea niste ceai happy te poate calma.
Saaauu, daca esti un fan al cititului ai putea citi inainte sa te culci si o sa vezi ce repede adormiwinking

| Cineva2424 a răspuns:

Fii atent ce trebuie sa faci, in timpul zilei incearca sa faci efort mult de tot, macar pana se obisnuieste din nou organismul cu somnul.Prin efort ma refer nu sa alergi o ora si dupa sa stai pe facebook, sa muncesti ziua aia, sa faci curatenie etc.Inainte de culcare, incalzesteti o cana de lapte, si bea.O sa te ajute foarte mult.Cand dormi, incearca sa nu fie nici un zgomot nimic.Pe parcursul zilei sa nu bei Cola, energizante sau orice care contine cofeina. Sper ca te-am ajutat, bafta.