| Ritsuko a întrebat:

Hei TPU, de cateva zile nu pot dormi noaptea.Am inceput sa innebunesc, am incercat de toate in afara de medicamente si nu as vrea sa apelez la ele.Pe langa faptul ca nu pot sa dorm am dureri de cap oribile.Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba locul unde dormi( muta patul in alta zona a camerei; nu se poate muta patul pune salteau pe podea e vara cald merge). asta ar putea ajuta, mergi la plagar si spune ce patesti noaptea sa iti recomande ceva. Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Nici eu nu pot sa dorm, e de la caldura straight face
Daca zici ca te doare capul ia inainte sa te culci un nurofen sau ceva cu o cana de lapte, laptele iti da o stare de somnolenta.

| Ritsuko explică (pentru MioaraParalescu):

As putea sa beau si 3 cani de lapte, fara efect.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Ritsuko):

Incearca sa fii mai activa in timpul zilei, du-te si alearga, mergi cu prietenii si consuma-ti energia, daca stai toata ziua in fata la pc normal ca nu ai sa poti dormi bine laughing

| Ritsuko explică (pentru MioaraParalescu):

Stau pe pc 2 ore maxim si nu din cauza faptului ca imi este impusa o limita, dar ma plictisesc repede.