| Swae a întrebat:

De ce am coatele aspre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa fie doar o acumulare excesiva de celule moarte sau sa fie vorba de o afectiune dermatologica mai grava. Foloseste timp de 3 zile, dimineata si seara, crema tis cu 30% uree. Consuma suficienta apa si alimente ce contin uleiuri sanatoase precum avocado si fructele oleaginoase. Daca nu observi imbunatatiri mergi la dermatolog. In cazul in care starea pielii se imbunatateste continua cu aplicarea zilnica pana esti multumita apoi aplica crema doar o data sau de doua ori pe saptamana.

7 răspunsuri:
| Devil21 a răspuns:

Ai un fel de iritatie e normal. probabil de la transpirație pentru ca e foarte cald dar poti sa te dai cu crema de galbenele sau orice alta crema pentru hidratare si iti trece

| RKBlue a răspuns:

Cremele pentu hidratare a pielii sunt bune.Incearca cien sos hand concentrate.

https://www.google.com/......https?/url

(e un link lung, stiu :)) )
E foarte buna pentru coate, mie in cam 3 zile mi-a facut pielea fina.Dar depinde si de gradul de asprime al pielii.

| Pantagruel a răspuns:

Prea mult contact cu manerele scaunului, covorul sau orice altceva aspru.

| Apokales a răspuns (pentru Pantagruel):

Exact de asta. Asa le am si eu de la prea mult stat la birouwinking.

| alina2k18 a răspuns:

Piele ingrosata.
Foloseste creme f emoliente cu uree, glicerina.
Vezi ce ti-au recomandat colegii sau cauta in plafar creme cu 30% uree - sunt ieftine- sau cu 5% uree in DM crema de maini pentru intretinerea pielii aspre/uscate/ingrosate.

| Anonim0506 a răspuns:

Hey, poate pur și simplu e pielea deshidratata.

Răspuns utilizator avertizat