| anonim_4396 a întrebat:

De ce am dureri de cap mereu in una din camerele apartamentului? In rest, nu am nimic. Nu are legatura cu activitatile pe care le fac. Astept idei realiste. Fara troli va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi de la chimicalele folosite pentru pereti, zugravire, mobilier, etc., dar si din cauza orientarii geamurilor si usilor.

| Iote a răspuns (pentru Bula):

Nu folosesc chimicale. Tot apartamentul a fost zugravit acum cativa ani. Nu le vopsesc pe rand.

| Iote a răspuns (pentru Bula):

Ce vrei sa spui cu orientarea geamurilor si usilor?

| Bula a răspuns (pentru Iote):

Foarte important este, cata lumina de soare ajunge in incapere, daca se formeaza curenti de aer, daca camera se usca uniform de la curentii de aer etc. etc.
Sunt multi factori care ajuta (sau nu) formarea unui climat sanatos.
Doar cei specializati pe orientarea, proiectarea si evaluarea incaperilor pot sa-ti spuna (?) ce probleme pot exista (stiinta Feng Shui cu asta se ocupa, dar sunt foarte putini specialisti adevarati).

| mgtow a răspuns:

Poate a murit cineva in trecut si nu a zburat sufletu lui

| Iote a răspuns (pentru mgtow):

Ai baut si azi? Du-te si te culca. Apoi, poti sa te impusti!

| mgtow a răspuns (pentru Iote):

Dupa ce beau vin cu husqvarna sa iti tai capu in 4 sau il sectionez vertical. Schimbati usa cu una de metal daca nu vrei sa tio tai cu drujba

| Atotstiutorul a răspuns:

Spiritele incearca sa comunice cu tine. sau sunt radiatii foarte puternice acolo, posibil sa ai pereti din plumb si in alta camera nu trec radiatiile doar acolo in camera sunt radiatii puternice! nu mai intra acolo in camera aia, pericol de moarte! no troll

| Iote a răspuns (pentru Atotstiutorul):

Ai luat-o razna. Lasa spiritele sa se odihneasca in pace! Si desi esti un trol, m-am gandit la varianta cu radiatiile. Pot fi radiatii de la echipamentele vecinilor? Nu stiu ce au in casa, dar unul din cei 5 directi, este foarte pasionat de tot ce tine de tehnologie. Si are prin casa ceva aparatura. Poate fi asta o cauza?

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca are mult praf sau mucegai si corpul tau reactioneaza urat, fiind alergic la praf sau mucegai.

| Iote a răspuns (pentru Violleta2022):

Ană! De ce nu ai facut tu efortul sa citesti ceva? Urat am sa reactionez la raspunsul tau pentru ca NU am mucegai (vezi ca am mai scris de vreo trei ori). Iar daca ar fi praf, ar fo in toata casa, nu numai intr-o camera. Mama ei de logica! unde o fi?
Si tu ca multi troli de aici alergati numai dupa puncte. Ce faceti cu ele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Iote):

Mesajul tau despre mucegai a venit mult mai tarziu dupa postarea intrebarii, iar eu nu aveam cand sa-l fii citit sau vazut, postand probabil 10 secunde mai tarziu dupa ce ai postat tu celalalt mesaj.
Dar bunul simt, daca-l aveai, trebuia sa te traga de mana si sa nu scrii un mesaj fara sa-l gandesti. Mama ei de logica!

PS Nu generaliza baiete, ca nu toti alergam dupa puncte, esti departe de adevar! Te cam grabesti sa dai verdicte, fara sa gandesti!
Mama ei de logica!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mucegai

| Iote a răspuns (pentru suntserios):

Nu am. Daca as fi avut m-as fi mutat demult timp. Am un apartament foarte bun: uscat, calduros, insorit, etc.

| Drimmero a răspuns:

Ai vopsit-o recent? De la vopsea poate sa fie sau pentru ca e aerul prea inchis in incapere.

| Iote a răspuns (pentru Drimmero):

Tot apartamentul a fost zugravit acum cativa ani. Nu e aer inchis. Acolo chiar e deschis mai mult decat in rest. Dar, nu este curent, nu asta e cauza.

| uanna29 a răspuns:

Posibil să te tragă curentul.

| Iote a răspuns (pentru uanna29):

Nu! Daca era asta, stiam eu fara voi.

| uanna29 a răspuns:

Poate te trage curentul.

| EduardAndreiCoroiu12 a răspuns:

Primul lucru care-l faci dupa ce citesti asta mergi la medic.

Daca ai un aer conditionat in camera ar putea fi din cauza lui sau ar putea fi din cauza mucegaiului sau egrasiei de pe conducte.

Asta am patit si eu in masina si era de la aerul conditionat.
Daca o intamplare nefericita s-a intamplat acolo, ar putea fi din cauza fricii.

Mai spun o data.Primul lucru care-l faci dupa ce citesti asta mergi la medic.

| Iote a răspuns (pentru EduardAndreiCoroiu12):

Din fericire, nu am mucegai. Daca aveam, ma mutam demult. Nu folosesc aerconditionat. Nu-l iubesc, iubesc caldura. Prefer aerul natural, gamurile deschise. Dar nu stau in curent.
Merg eu la medic. Dar e ciudat ca am dureri de cap numai intr-o camera din ditamai apartamentul?

| Iote a răspuns (pentru EduardAndreiCoroiu12):

Nu sunt copil. Nu e nici o frica. Apoi, nici nu a locuit nimeni care sa fi facut ceva rau in acest apartament. Din fericire, nici in bloc.