| AllNone a întrebat:

De ceva timp PC-ul meu nu mai face fata la ce doresc sa il folosesc, si as dori sa achizitionez altul, insa parintii nu au cum sa il cumpere. Ceva idei? Am 15 ani, si inaltimea 1, 80 (daca conteaza ), din Brasov. Ceva idei?
M-am gandit sa lucrez la vara, dar nu pot din cauza varstei, iar eu nu mai vreau sa astept inca un an pentru ca oricum astept de mult timp.
Vreo varianta?
PS: Va rog raspunsuri cat maj realiste. ( stau la bloc )
Va rog raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| PureaBianca85 a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi nu te opreste varsta, este un site cu joburi pentru adolescenti, sau daca nu incerci sa vinzi pc.ul vechi, si banii aceea ii strangi, plus ce iti mai dau parintii la scoala bani de buzunar, sau cand primestie de la vre.o ruda, nu cheltui nici macar un leu si in maxim 8-9 luni o sa ai un pc, sau mai este o varianta, daca ai si tu vre.o prietena/ruda care lucra intr.un restaurant ceva, roaga.te sa.ti puna o vorba buna si sa te bage la spalat de vase, eu asa am facut...

| AllNone explică (pentru PureaBianca85):

Sti cum se cheama site-ul?

| PureaBianca85 a răspuns (pentru AllNone):

Http://www.adolescenteen.ro/job-ul-de-vara-o-altfel-de-vacanta/ asta te.ar putea ajuta, nu mai stiu cum se numeste site.ul acela

4 răspunsuri:
| TimSem a răspuns:

In loc sa le spui ca vrei altul (ar insemna sa le pui in fata o suma mare) schimba piese, adica ia-ti sa-ti faci upgrade (procesor mai bun, hard mai bun, RAM mai bun)...
Sursa de venit... la varsta ta, nu prea.
Rabdarea e o virtute! Ai ocazia sa o exersezi!winking

| AlexBrooK00 a răspuns:

Pai ai putea sa vinzi din casa ce nu îți trebuie după sa încerci sa împarți pliante alteceva nu știu Numa ilegalitați da ești tânăr