| anonim800 a întrebat:

De ce baietii se dezvolta mai greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexandruth a răspuns:

Fiindca asa se dezvolta ei.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Depinde si de la un individ la altul.
De exemplu eu la 13 ani arat ca unul de 18-20 ani.
Dar ma rog iti voi spune si varianta teoretica pe care o stiu.
Pai fetele se dezvolta doar pana la 16 ani maxim iar baieti am pana la 22 ani, acum ti se pare ca fetele se dezvolta rapid si chiar asa este dar ele nu vor creste mai mari(mai inalte, aici iar depinde de la un invivid la altul) dar ele nu au prea mult timp la dispozitie

| luliluli a răspuns:

Nu se dezvolta mai greu, ci cresc in inaltime ceva mai tarziu decat fetele (in jurul varstei de 14-16 ani)