| DeeaPustoaica a întrebat:

De ce baietii de 12-13 ani sunt ata de imaturi? Stiu ca se dezvolta mai greu dar chiar asa?

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca la 12-13 ani e normal sa fie copii. E foarte bine ca sunt imaturi, e normal si frumos. Grav ar fi sa fie maturizati prematuri, sa se gandeasca la relatii, sex, iubire, probleme, in loc sa se gandeasca la jocuri si scoala.

Stefan
| Stefan a răspuns:

12... 13 Ani, ce frumoasa e copilaria lipsita de griji si cu multe semne de intrebare, sa fiti sanatosi si sa invatati bine.

Shin
| Shin a răspuns:

Lol. pentru ca sunt copii la varsta asta mai Deea... Lasa-i sa-si traiasca copilaria ca or sa aiba destul timp sa se maturizeze si sa dea piept cu greutatiel vietiiwinking
Numai bine, Shin tongue

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Bravo lor... copilaresc mai mult. Plus ca e perioada aia de pubertate unde incep sa zbantuie hormoneii.

| Flav a răspuns:

Dar tu cati ani ai de-ti permiti sa spui ca cei de 12-13 ani sunt imaturi pentru varsta lor? Banuiesc ca si tutot pe acolo bati. Ia zi-mi, cu ce te consideri tu matura?

nony
| nony a răspuns:

Iti recomand de 18-19.nu te mai juca cu copilasi, ce naiba. tie iti trebuie unu matur, care scoate ce-i mai bun din tine.sau bagáwinking

| lifeForJesus a răspuns:

Toti sunt imaturi la varsta asta 12-13 ani.ai doar inpresia ca esti mai matura!

| DeeaPustoaica explică:

Pai voi nu intelegeti ce vreau sa spun. Nu ma cred mai matura ca am si eu tot 13 ani dar sunt fata. Mi se par imaturi pentru ca se bat etc si spun tot felul de lucruri, tipa bla bla bla si am un coleg care zice" Uite un muc zburator" laughing)

| DeeaPustoaica explică:

Aoleu nu imi doresc asta laughing) lasa ca sunt buni si aia de 12-13-14 etc. laughing

| DeeaPustoaica explică:

laughing de unde sa le dau?

| DeeaPustoaica explică:

Multzam fain laughing)

| DeeaPustoaica explică:

He he si eu eunt copil tonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca sunt imaturi la 12-13 ani. Si daca acei baieti sunt asemanatori cu unii pe care ii stiu eu, vor fi imaturi si la 18-19 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le trebuie mai multa vreme sa se maturizeze, da pana la urma o sa le treaca... da eu nu inteleg de ce vrei sa stii asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani iar mie imi plac baieti de 12-13 ani asta inseamna pe cei care i cunosti tu sunt mai copilarosihappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se par mai draguti

| Welcome.to.my.word a răspuns:

Incep fitelewinkingiubi love struck chestii
tiganii din astea... spartu capului, ruptul picioarelor, nesimtenia fac parte din adolescenta

sfat:pazesteti venele cica e o modawinking
aia de 12 anisori sunt dragutei dar aia de 13 incep sa devina manelisti sa zicem asahee heeopa uite cat e ceasul byee:*

| Ninja-Mistress a răspuns:

Da' chiar asa..saracii de ei... da-le o revista porno si le trecewinking

| EcStAsY_2736 a răspuns:

Hey Deea >:d