| NowForYou000 a întrebat:

De ce când fumez simt ca fac un atac de panică? Am fumat mult timp și mi s-a întâmplat brusc să aprind o țigară și să îmi dea amețeală, parca nu mai vedeam, șimteam un val de căldura... parca simteam ca imi pierd conștiința, ca imi dădea cu leșin. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa mi se intampla și mie și am renunțat la ele deși Intr un mod ciudat corpus se învățase cu ele țigările afectează direct sistemul nervos și nu este recomandat unor persoane cu anumite probleme medicale.

| NowForYou000 explică (pentru anonim_4396):

Tot atacuri de panica aveai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NowForYou000):

Atacuri de panică nu, dar nici mult nu mai aveam... Îmi făcea rău orișicum amețeam rău de la ele dar fumam una după alta din cauza stresului.

| NowForYou000 explică (pentru anonim_4396):

După ce le-ai lăsat, te-ai simțit mai bine? Că eu tot așa mă simt, deși nu am mai fumat de 2 luni. Dar acum simt o si mai mare nevoie sa mai fumez. Sănătatea m-am obligat să le las.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NowForYou000):

Da m-am simțit mult mai bine tutunul e interzis persoanelor cu probleme psihice nu te simți mai bine fiindcă nu ai tratat problema dar tu când fumai îți făceai mai mult rău fiindcă fumatul creste riscul de a avea probleme de dispoziție, anxietate și atacuri de panică. daca ai probleme cu atacurile de panică ar trebui sa mergi la un psiholog sau psihiatru

| NowForYou000 explică (pentru anonim_4396):

Crezi că se pot trata vreodată problemele psihice și atacurile de panică?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NowForYou000):

Cu medicamentație și psihoterapie da se poate chiar vindeca

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pentru că sunt toxice.

| Alverto a răspuns:

Asta se întâmplă când te apuci de fumat, consenție grave, stai calm, nu-i nimic, peste ceva timp o să fie și mai grav

| AlexPavel16 a răspuns:

Eu cred ca cortu iti respinde tugara(fumul)