| TRANSVERSAL a întrebat:

De ce cand imi suflu tare nasul imi curg cheaguri de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Pentru ca esti racit happy iti sufli nasul, el fiind infundat, creezi o presiune care sparge vasele de sange. Sunt superficiale, nu-ti fa griji. Sangele curge putin, apoi se opreste, se coaguleaza si apar cheaguri. Incearca sa sufli nasul doar cand e liber, si nu-l sterge pentru ca faci rana. Mai bine il tamponezi usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai nu stiu ce te mira asa, probabil ai niste venisoare mai subtiri si sensibile acolo, iar cand sufli prea tare nasul si normal ca porneste sangele pe nas.
Incearca sa nu mai sufli nasul tare.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Ai nasul sau mai bine zis mucoasa inflamata cind suflii creezi presiune si lezionezi (rupi) mici vasa de sange fii mai bland cu nasul tau si lasa-l sa se vindece.

| AlinnJe a răspuns:

:-s!
mergi la un doctor, este cel mai recomandat.

| bumtzbumtz a răspuns:

Eu cred ca ti se sparg vene, dar du-te mai bine la un doctor.

| TRANSVERSAL explică:

Deci dimineata imi suflu nasul si nu imi curge sange dar iasa si cu cheaguri de sange

| iorgalorena a răspuns:

Suflii nasul tareeee!