| Anonim123400763177 a întrebat:

de ceva timp dimineata ma trezesc cu nasul infundat, cand imi suflu nasul constat ca am sange in bas. De exemplu in nara stanga sunt bucati mici de cheaguri de sange si in cel drept un rosu fluid, nu sunt in cantitati mari dar trezindu-ma in fiecare dimineata asa ma cam pune pe ganduri. A mai trecut cineva prin asta? Ce ati facut? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sangerarea nasului este destul de frecventa, mai ales la adolescente.
O fiola de vitamina K administrata injectat, de obicei, rezolva problema.
Vorbeste cu medicul de familie!

| JicaContra a răspuns:

Ai tras sticla pe nas tongue

| ancaval a răspuns:

Sângele nu ar fi ceva grav, DOAR în unele situații. Acuma... sper că nu și în cazul tău.

Sigur ești răcit. Trebuie să te tratezi.
Mergi mâine dimineață la medicul de familie, să îți de-a ceva.
Până mâine, bea ceai de care ai în casă, dar să fie cald/fierbinte.